Svátek má
Dnes je 11.07.2020

DIVADLO OŽÍVÁ :-) ZAHÁJEN PŘEPRODEJ NA PODZIMNÍ NEJŽÁDANĚJŠÍ TITULY.Vaše požadavky na výměnu jarních termínů zasílejte na náš email - vstupenky@tipticket.cz.

Muzikál - IAGO

images/pepa/iago/2.jpg  images/pepa/iago/3.jpg  images/pepa/iago/4.jpg  účinkují:Janek Ledecký, Lukáš Adamec, Tomáš Novotný, Peter Strenáčik, Dominika Richterová, Lucie Černíková, Anna Julie Slováčková, Petr Vondráček, Dita Hořínková, David Gránský, Milan Peroutka, Ladislav Korbel, Dasha, Markéta Poulíčková, Monika Sommerová, Michal Novotný, Pavel Rudolf Plasche, Bořek Slezáček, Jaromír Adamec, Oldřich Kříž, Martin Pošta, Martin Šemík, Zbyněk Fricceny:790 Kč - 690 Kč - 590 Kč - 390termíny:

Hvězdně obsazený muzikál !
IAGO
NEJVĚTŠÍ LÁSKA, NEJVĚTŠÍ ZRADA
Muzikál podle Shakespearova Othella
Geniální klasické drama přenesené hudbou do žhavé současnosti
A vyprávěné tak, jak ho prožívá Shakespearův nejslavnější
zloduch IAGO. Budete ho milovat

Jediné, co se za posledních deset tisíc let vyvinulo, jsou technologie. Lidské vášně – láska, nenávist, touha po moci, žárlivost – zůstávají stejné, jako v době kamenné. A člověk zůstává vůči nim stejně bezbranný. Ať už je vyzbrojen pěstním klínem, nebo automatickou puškou s laserovým zaměřovačem.
Ve světové muzikálové historii existuje jenom jeden úspěšný pokus o převyprávění Shakespearova Hamleta hudbou. Za projektem Hamlet The Rock Opera stojí český skladatel a textař Janek Ledecký a americký režisér a dramatik Robert Johanson. Hamlet vyrazil na svou vítěznou dráhu v roce 1999 v Praze a kromě USA sbírá trofeje v Evropě i v Ásii. Počet jeho repríz už se blíží dvěma tisícům. A počet diváků už překročil jeden milion.
I to je důvodem, proč Robertovi Johansonovi nedalo tolik práce přesvědčit Janka, aby se společně pustili do muzikálového přepisu dalšího Shakespearova dramatu, které se stalo symbolem lásky, zničené ďábelskými intrikami a chorobnou žárlivostí současně.
William Shakespeare napsal drama Othello, mouřenín benátský pro divadlo Globe v roce 1603. Od té doby spatřil Othello světla ramp ve stovkách nastudování a v tisících repríz po celém světě. Dočkal se také šesti slavných filmových přepisů. Jediným zdařilým pokusem interpretovat Othella hudbou byla zatím Verdiho klasická opera z roku 1887.
Janek Ledecký a Robert Johanson přicházejí s nečekaným a velmi atraktivním uchopením klasiky. Othello, Desdemona, Iago a jejich nejbližší se přesouvají ze Ženevy do pevnosti Citadel na Středním východě. Tam, kde se dodnes nevěra trestá ukamenováním.
Světovou premiéru mezinárodního autorsko-realizačního týmu – muzikál IAGO – uvede Divadlo Nová scéna v Bratislavě 16. a 17. září 2016.


TAKÉ VÁM NĚKDY PŘIPADÁ, ŽE PRAVDA A LÁSKA VÍTĚZÍ JENOM NA BILLBOARDECH?
WILLIAM SHAKESPEARE TO VĚDĚL UŽ DÁVNO.
JE TO TAK!
ALE IAGOVA ZKAŽENOST JE TAK NEODOLATELNÁ A JEHO INTRIKY TAK ELEGANTNÍ, ŽE MU BUDETE FANDIT AŤ CHCETE NEBO NE.
A NAVÍC:
BUDETE SE U TOHO SKVĚLE BAVIT!


OBSAZENÍ:
OTHELLO - velitel zvláštních jednotek, Američan napůl arabského původu, muž v nejlepších letech, voják každým coulem.
DESDEMONA - krásná blonďatá absolventka Harvardu, Othellova novomanželka.
IAGO - Othellův pobočník, všehoschopný machiavelista a pragmatik, který si připadá nedoceněný. A hodlá to napravit. Divákův průvodce v celém spletitém ději.
EMILIA - jeho žena, trochu prostá, nicméně jako jediná „zkušenější“ přítelkyně se cítí povolaná pomoci bezradné Desdemoně v její orientaci ve vztahu s Othellem.
MICHAEL CASSIO - zástupce velitele, typ kapitána univerzitního fotbalového týmu. Elegantní, šarmantní, sexy. Michael je poctivost sama. Ale rozumu pobral jen tak tak.
BAHIYA - jeho milenka, arabská pophvězdička. Cassia miluje z celého srdce. A také proto, že je pro ni šancí, jak se stát nezávislou na arabském světě.
ČLENOVÉ RADY:
NÁČELNÍK - spíše náčelnice střihu Condolise Rice, nicméně s nečekaným smyslem pro humor.
ROGER – celým jménem Roger Stewart Hamilton VI., patřičně degenerovaný dědic finančního imperia. Platí celou misi, takže se k němu všichni navenek chovají s respektem. Ale myslí si o něm své.
SENÁTOR BRADY - otec Desdemony. Má zálusk na post amerického prezidenta. K nadcházející kampani potřebuje prachy. A ne muslima v rodině. Desdemonu by Rogerovi „prodal“ z fleku.
KARDINÁL LODOVICO - vyslanec Vatikánu. Inu, i věčné lampy ve svatopetrském chrámu fičí na olej. A ložiska nafty jsou přesně to, co mají Othellovy zvláštní jednotky zabezpečit.
BORIS PETROV - zástupce ruské petrochemické oligarchie. Mafián, jak jinak…
ŠEJK ABDUL ASÍ - naftový magnát. To jeho ložiska mají zvláštní jednotky dobýt zpět.
MUHANNID - kapitán spřátelených arabských jednotek, velitel pevnosti Citadel. Ale jenom do té doby než dorazí Othello se svými chlapci. Svou subordinanci nese těžko.
ARABŠTÍ VOJÁCI
SLOUŽÍCÍ
2 TANEČNICE SOUBORU BAHIYI
VOJÁCI ZVLÁŠTNÍCH JEDNOTEK
BRADYHO BODYGUARDI

PROSTŘEDÍ:
Celé drama začíná v luxusní ženevské rezidenci a po dvou obrazech se přesouvá do staré vojenské pevnosti Citadel na Středním východě. Othello si jako jediný nese už od začátku ve svých hudebních motivech arabskou melodiku. Působením času v Citadel se orientální aranže a orchestrace začínají objevovat i vmotivech ostatních postav.

SYNOPSE:
Othello je důstojník americké armády ve výslužbě. Pochází z vážené arabské rodiny. Vystudoval West Point a za hrdinství ve Válce v zálivu dostal řadu vyznamenání. Nicméně zjistil, že jako muslimovi mu v Pentagonu další karierní postup nehrozí. A tak přijal místo velitele zvláštních jednotek. Zvláštních jednotek, které jsou financovány arabsko-židovsko-křesťanskou olejářskou klikou. A kde jeho náboženství nikomu nepřekáží.
Iago je Othellův ambiciózní pobočník. Prožil s Othellem celou vojenskou kariéru a oprávněně očekává, že bude jmenován jeho zástupcem. Tím se ale stává Cassio. Mladý a nezkušený diplomat s doporučením z nejvyšších politických kruhů. Iago se po právu cítí podveden.
Othello je rodinným přítelem senátora Bradyho a jeho dcery Desdemony. Přátelství Othella a Desdemony přeroste v lásku a je završeno tajným sňatkem. Tajným proto, že Othello je pro Bradyho ten poslední, komu by svou dceru dal. Hlavně proto, že muslim v rodině by mu moc hlasů v rodném Texasu asi nezajistil. To vše hraje do karet Iagovi. A ten začne uskutečňovat svůj ďábelský plán. A k jeho naplnění použije každého, kdo je po ruce. A jako prvního Rogera Hamiltona.
Roger je trošku natvrdlý dědic finančního impéria Hamiltonů, který celou misi na Střední východ platí. Ale hlavně je beznadějně zamilován do Desdemony. Toho využije Iago a zahájí svou geniální šachovou partii, v níž má každý z přítomných svou roli. V Ženevě, kde celé drama začíná prozrazením Othellovy svatby, se Iago ještě jenom rozcvičuje. Ta pravá legrace začíná teprve s přesunem do pevnosti Citadel na Středním východě. Na chvíli to vypadá, že by se Iago mohl spokojit s odvoláním a pošpiněním Cassia, které elegantně zařídil, ale s jídlem roste chuť. A Iagovi už nestačí jmenování zástupcem velitele. Chce místo Othella. A pomstu k tomu. A k tomu poslouží zbraň, které Othello nedokáže vzdorovat. Žárlivost. Nejprve taková lehká a úsměvná. Iago nenápadně upozorní na přátelství Desdemony a Cassia
a pak, s pomocí své výmluvnosti a nastrčených důkazů, začíná přitápět pod kotlem. Aby nakonec z Othella udělal nesvéprávnou stvůru.
V závěru se Iago ve zběsilé a dechberoucí jízdě zbaví postupně všech svědků a triumfuje. Je jmenován novým velitelem.

Iago i ty nejhorší skutky páchá s neodolatelným šarmem a elegancí. Kouzlo celého dramatu spočívá ve způsobu, jakým vás dostane na svou stranu a postupně z vás udělá své spoluspiklence. Zasvětí vás do každého kroku svého plánu a dopřeje vám pocit nadhledu a náskoku v ději. Spolu s ním budete překvapeně sledovat, jak snadné je vzbudit podezření a ještě snazší mu podlehnout. A jak jsou všechny naše kroky a pohnutky tak lehce předvídatelné…

A na konec Iagovo varování: DÁVEJTE DOBRÝ POZOR, TO SE MŮŽE DOCELA SNADNO STÁT I VÁM. VÁŠ KOLEGA Z PRÁCE, VÁŠ SOUSED, MOŽNÁ ZROVNA TEN, CO SEDÍ VEDLE VÁS. JEDEN NIKDY NEVÍ….. 


 


 


 


 


 


Rychlý kontakt

telefon

Aktuálně

MEFISTO - náš tip !
KRYSAŘ
VLASY - jedinečný titul !
PRAHA KOUZELNÁ
MÝDLOVÝ PRINC 

                 

NASVATBY.CZ


ROBIN PUŠKÁŠ
svatební fotografie

Vstupenky

Nejbližší akce

Změny - zrušená představení

9.6.    Situace je nyní taková, že do konce června nebudou realizována žádná muzikálová představení ! Náhradní termíny na podzim jsou již připraveny. Sledujte náš web.

Požadavky na výměnu vstupenek zasílejte pouze v případě, že jste je zakoupili u nás. V ostatních případech se obracejte na místo prodeje.

Pokud máte představení na nejbližší termíny, nikam nejezděte, vstupenky si uschovejte a po uplynutí termínu vašeho představení nám do 10 dnů zašlete na email vstupenky@tipticket.cz 
informace o vaší rezervaci takto :

JMÉNO / FIRMA / NA KTERÉ BYLA REZERVACE UČINĚNA

DATUM PŘEDSTAVENÍ

NÁZEV PŘEDSTAVENÍ

POČET VSTUPENEK A KATEGORII

CELKOVOU ZAPLACENOU ČÁSTKU

ČÍSLO ÚČTU, ZE KTERÉHO BYLY VSTUPENKY HRAZENY

ČÍSLO UHRAZENÉ FAKTURY

ELEKTRONICKÉ VSTUPENKY DO PŘÍLOHY / TIŠTĚNÉ VSTUPENKY ZAŠLETE DOPORUČENĚ  /

EMAIL ZE KTERÉHO BYLA REZERVACE UČINĚNA

DOHODNUTÝ TERMÍN NÁHRADNÍHO PŘEDSTAVENÍ / POKUD BYL STANOVEN /

Děkujeme za vaše maximální pochopení vzniklé krizové situace. 

Váš TipTicket PrahaAktuální nabídka

Do Vaší e-mailové schránky

Kontakt

Tipticket.cz předprodej vstupenek
Černokostelecká 111
100 00 Praha 10
Upozorňujeme, že tato adresa není prodejním ani výdejním místem.

PŘEDPRODEJ, REZERVACE:
222 988 211
223 007 686
603 434 614
PO-PÁ od 9:00 do 18:00

e-mail:
vstupenky@tipticket.cz

Významní klienti

klienti klienti klienti klienti klienti klienti